7 יתרונות של באלאנס בורד שישפרו את איכות החיים שלכם

הרבה אנשים מעוניינים לחזק את שרירי הליבה מפני שאלה השרירים הכי חשובים בגוף, הם אחראים על יציבה מרשימה ועל החוזק הכללי של הגוף שלנו.

למרות זאת, לא תמיד מסתדר להתאמן באופן אפקטיבי בגלל חוסר זמן או חשק בגלל שרוב התרגילים לשרירי הליבה פשוט משעממים ולא כיפיים. הוספת אימון לחיזוק שרירי הליבה ושיפור האיזון לשגרה שלכם לא חייב לגזול זמן רב מחיים עמוסים ואפילו יכול להיות מהנה.

דרך מעניינת לאימון שרירי ליבה ויציבות היא באמצעות באלאנס בורד – לוח איזון שמיועד לכל פעילות גופנית שדורשת מיומנות שיווי משקל גבוהה – גלישה, סקייטבורד, יוגה או פילאטיס. גם אם אתם אוהבי חדר כושר או ספורט בכללי, אתם כנראה תמצאו בו שימוש רב – לשגרת בוקר מצוינת ואימונים ביתיים מאתגרים לכל הגוף.

איך להשתמש בבאלאנס בורד – תרגיל בסיסי על לוח איזון של Zenboard

אז מה בעצם היתרונות של באלאנס בורד?

1. עוזר להימנע מפציעות

פציעות נפוצות רבות, בחיי היום יום או במהלך פעילות ספורטיבית נגרמות כתוצאה מתנועה קטנה ולא נכונה בגלל איבוד שיווי המשקל לרגע או פשוט בגלל קואורדינציה לקויה.

אז איך אפשר לשפר את שיווי המשקל?

באמצעות עבודה על השרירים המייצבים של הגוף, שרירי הליבה שאחראים על האיזון של הגוף והיכולת שלו להסתגל ולתקן מצבי תנועה קיצוניים תוכלו לשפר את שיווי המשקל.

אימון על באלאנס בורד הוא אימון מצוין למטרה הזאת מכיוון שכשאתם מנסים להתייצב עליו אתם מיד מפעילים את כל שרירי הליבה – הבטן, הגב החתון וגם שרירים נוספים שעוזרים ליציבות ולאיזון כמו שרירי הישבן והרגליים.

אפילו אימון קטן של כמה דקות בכל יום על באלאנס בורד ״מפעיל״ את כל השרירים האלו ויכול לעזור להפחית פציעות כמו סיבובים ונקעים בקרסול או מתיחת שרירים לא רצויה.

2. משפר את יכולות הגלישה שלכם

אם אתם גולשים, באלאנס בורד הוא פיתרון מצוין לגלישה בזמנים או מקומות בהם אין גישה לים, או פשוט בימים בלי גלים. גולשים רבים משתמשים בבאלאנס בורד כדי לשפר את מיומנויות הגלישה שלהם, הזריזות, הרפלקסים וחיזוק כללי של שרירי הליבה והרגליים.

בנוסף, אימון ״על יבש״ נותן לכם את הזמן ואת כמות החזרות הנדרשת על מנת לשפר את הטכניקה, לנסות או ללמוד תרגילים חדשים. בסשן גלישה אחד יש בסוף מעט מאוד ״נטו״ גלישה, אז אם אתם רוצים להשתפר ולהגיע לרמת מומחיות גבוהה יותר תצטרכו לצבור יותר שעות אימון נטו בדרך כלשהי – לכן באלאנס בורד הוא כלי מצוין עבורכם.

כמובן שגלישה היא רק תחום אחד – יש עוד סוגי ספורט כמו סקייטבורד, סנובורד או סקי שמבוססים על אותם עקרונות ושרירים בגוף. שימוש בבאלאנס בורד עוזר לשפר גם את המיומנות בהם.

גלשן איזון zenboard

3. שיפור יכולת הריכוז

כשאתם מתאמנים על היציבה ושיווי המשקל שלכם, היכולת שלכם להתרכז ולתת תשומת לב לפעולה מסוימת משתפרת.

בדומה למדיטציה, בה נרגעים ומתרכזים בנשימות על מנת לנקות את המוח ממחשבות מתרוצצות, גם התמקדות בפעילות האיזון על באלאנס בורד נותנת את אותו האפקט. המוח נדרש לעבד את מצב הגוף במרחב ולפי זה לבצע תנועות מוטוריות עדינות כדי להתייצב.

הפעילות המוחית המוגברת הזו דורשת פוקוס, אך לאחר זמן אימון מסוים אתם כבר תתרגלו והמוח שלכם יהיה מאומן מספיק על מנת להתמודד עם מה שאתם כבר יודעים. לכן חשוב כל הזמן לנסות תרגילים חדשים שיאתגרו את המוח וישפרו אותו עוד יותר.

4. שמירה על יציבה נכונה

בעיית היציבה הפכה נפוצה בשנים האחרונות בגלל הרגלים גרועים כמו מבט למטה אל הסמארטפון או שעות עבודה מרובות מול מחשב.

יציבה לקויה יכולה להתבטא בכאבי צוואר, כאבי גב, גב תחתון ונראות של חוסר ביטחון עצמי. רבים מהאוכלוסיה סובלים מיציבה לא נכונה שמפריעה להם בחיי היום יום, ויכול להיות שגם אתם.

באלאנס בורד יכול לעזור להפעלה וחיזוק שרירי הליבה באיזור הבטן והגב, אלה שבדרך כלל ״מתנוונים״. השרירים האלה אחראים ליציבות עמוד השדרה, ומספקים לנו בסיס חזק לכתפיים משוכות אחורה, צוואר ישר וחזה מתוח קדימה. בנוסף לשיפור הבריאות והקלה בעומס על השרירים, שיפור היציבה יעניק לכם מראה בטוח ויוסיף לכם כמה סנטימטרים לגובה.

אימון מצוין לגולשים. Zenboard Balance Board.
אימון מצוין לגולשים. Zenboard Balance Board

5. העלאת הפרודקטיביות

כולנו רוצים להיות יותר יעילים ולהספיק יותר בפחות זמן, לכך נדרשים הרגלי עבודה נכונים והפסקות אפקטיביות. באלאנס בורד בעבודה או במשרד הביתי נותן מענה מצוין להפסקות הקטנות בין זמני ריכוז מאומץ.

חשוב לקחת הפסקות קטנות ויעילות כדי לשפר את הריכוז והיעילות, אבל צריך שהן יהיו משמעותיות – נסו להתרחק ממסכים והתראות, זהו הזמן של המוח שלכם להירגע ולהיטען מחדש. בדיוק בגלל זה באלאנס בורד הוא פיתרון מצוין – אימון קצר של כמה דקות, מבלי להזיע, מפעיל את השרירים ונותן זריקת אנרגיה להמשך עוד סשן של עבודה. בגלל שפעולת האיזון היא מדיטטיבית, הפעם אתם כבר תחזרו לעבוד מרוכזים, חדים ורגועים יותר.

הכתבה בשיתוף Zenboard – באלאנס בורד המיוצר בעבודת יד בישראל, לאימון שרירי ליבה מהנה, מאתגר ומכוון מטרה שעוזר לך לשפר את היציבה, האיזון וכושר הריכוז.

השארת תגובה