7 ספרי עסקים ויזמות מומלצים

אם אתם אנשי עסקים, יזמים, או מנהלים, או רוצים להיות כאלה, הדרך הכי טובה לפתח את עצמכם – היא קריאת ספרים. בממוצע, מנכ״לים בעולם קוראים כ-50 ספרים בשנה. הידע שנמצא בספרים הוא חסר תקדים מכיוון שהם נכתבו בדרך כלל על ידי אנשים שכבר עשו את מה שאתם רוצים לעשות, חקרו וזיקקו את הידע לתוך ספר אחד.

בעסקים ויזמות יש מגוון תתי תחומים, וכמויות אדירות של ספרים. לא כל הספרים טובים אבל בפוסט הזה תגלו כמה מהמומלצים ביותר, כאלה שממש יגרמו לכם לגרות את המוח ולהשחיז את צורת המחשבה.

כיצד תרכוש ידידים והשפעה

עסקים עושים עם אנשים. לכן, אנחנו צריכים לרכוש את ״המיומניות הרכות״ של איך להסתדר בהרמוניה, לשכנע ולהשפיע על בני אדם. מה גורם לאדם לחבב אדם אחר? מה המניע הפנימי שלו? על זאת ועוד כותב דייל קארנגי (Dale Carnegie) בספר רב-המכר כיצד תרכוש ידידים והשפעה.

מגע הזהב

מה תפקידו החשוב ביותר של היזם? על שאלה זו מנסים לענות בספרם היזמים המצליחים דונאלד טראמפ ורוברט קיוסאקי (כותב הספר אבא עשיר אבא עני). התשובה היא: יצירת משרות. תפקיד היזם הוא ליצור מקומות עבודה שיניעו את הכלכלה ויביאו לשגשוג של אנשים רבים מלבד עצמו. כדי להצליח במשימה זו על היזם לדעת מהם חמשת המאפיינים החשובים ביותר שהכרחי שיהיו לו כדי להיות בעל ״מגע זהב״. בספר, עוברים דרך התכונות הללו באמצעות סיפורים מנסיונם של שני המחברים – תובנות ועצות הכרחיות לבניית אישיות וקריירה עסקית ויזמית מוצלחת.

4 שעות עבודה בשבוע

רוב האנשים הם שכירים. דרך החשיבה וההתנהלות של אנשי עסקים ויזמים היא שונה לחלוטין משל שכירים. בספר, טים פריס מסביר בפרטי פרטים איך לעשות את המעבר משכיר לעצמאי על מנת לבנות לעצמך לייפסטייל של חופש דרך ביטול המשוואה של זמן תמורת כסף. איך לנתק את התלות הפיזית למקום העבודה, לנהל את עצמך בצורה אפקטיבית, להגדיל הכנסות ולהנות מהדברים החשובים באמת.

תורת המשחקים – אבינש דיקסיט, בארי ניילבאף

אסטרטגיה נמצאת בכל מקום בחיינו. החל מהפוליטיקה, דרך מלחמות ועד להתמקחות על מחיר בשוק. כדי לקבל החלטות בצורה הטובה ביותר, עלינו להבין שאנחנו בתוך ״משחק״ עם שחקנים נוספים. לכל שחקן יש אופציות רבות וככל שנדע טוב יותר מהן כך נדע לקבל את ההחלטה הכי טובה עבורינו. הספר ״תורת המשחקים״ משתמש בתיאוריות מתמטיות וכלכליות כדי להסביר בדרך פשוטה קבלת החלטות בחיי היום יום.

אמנות המלחמה

״המלחמה מנוצחת עוד לפני שהיא מתחילה״, כך אמר סון טסו, גנרל סיני שחי במאה ה-6 לפני הספירה. ספרו ״אמנות המלחמה״ חשוב כל כך עד שגם היום גנרלים וקציני צבא מקפידים לקרוא אותו וללמוד את הכללים המופיעים בו. החשיבה האסטרטגית, הפוליטיקה והטקטיקה של מלחמות משמשות גם לעסקים. תכנון קפדני מוקדם של המהלכים שלכם על פי ״אמנות המלחמה״ ישיג לכם יתרון על המתחרים אפילו עוד לפני שהתחלתם.

אילון מאסק – אשלי ואנס

הביוגרפיה של יזם העל – אילון מאסק. שווה בהחלט ללמוד מה עבר על מי שהקים חברות כמו פייפאל, טסלה, ספייס-איקס וסולאר סיטי (ושואף לבנות חיים על מאדים). הדמיון המפותח והחשיבה היצירתית שלו משנים את עתידנו ומעניין ללמוד דרך הספר על האופי האמיתי שלו, ומה גורם לו לחשוב על רעיונות כל כך נועזים וחדשניים.

ריצ'רד ברנסון – האוטוביוגרפיה

ריצ'רד ברנסון הוא יזם על נוסף ובעל המותג וירג׳ין (Virgin). וירג׳ין היא קבוצה שמאגדת בתוכה עסקים ויוזמות בתחומים שונים ומגוונים כמו תעופה, מוזיקה, תיירות, כדורים פורחים ואפילו טיסות לחלל. בספר מספר ריצ׳רד את סיפור חייו ואת הדרך שעבר בין העסקים השונים, משתף בתובנותיו ומדבר על הנועזות שהביאה אותו למקומות בלתי שגרתיים, ולבסוף – להצלחה.

עשוי לעניין אותך גם:

השארת תגובה