5 הספרים המומלצים של ביל גייטס לסיכום שנת 2019

תמונה: הבלוג של ביל גייטס, GatesNotes

בחודש דצמבר בכל שנה לביל גייטס יש מסורת – להסתכל אחורה על השנה שהייתה ולבדוק מה הוא הספיק לעשות, כולל איזה ספרים הוא קרא.

גייטס ידוע בחיבתו הרבה לספרי עיון. על פי הנתונים, הוא קורא כ-50 ספרים בשנה (ספר בשבוע). השנה, כך הוא מספר, ״קראתי יותר ספרי סיפורת מהרגיל. לא בכוונה תחילה, אבל כנראה שנמשכתי לסיפורים שנתנו לי לגלות עולם אחר״.

ואלה הם 5 הספרים המומלצים לקריאה באנגלית על פי ביל גייטס, לסיכום שנת 2019 ולכבוד שנת 2020:

ברית עולם – טיארי ג׳ונס | An American Mariage – Tayari Jones

זהו רומן העוסק בנישואיהם של זוג אפרו-אמריקאים ממעמד הביניים. הבעל רוי, מורשע בטעות באונס שלא ביצע. הספר מספר את סיפורם של הזוג דרך נקודת מבטה של האישה סלסטיאל וגורם לקורא להזדהות עם שתי הדמויות, גם לאחר קבלת החלטות קשות.
עבור הקוראים המחפשים משהו מעורר מחשבה, גייטס מבטיח ש"תמצאו את עצמכם נשאבים לסיפור, למרות הנושא הכבד."

These Truths – Jill Lepore

ספר המסכם את כל ההיסטוריה של ארצות הברית ב-800 עמודים, דרך נקודות מבט מגוונות. ״אפילו אם קראתם המון אודות ההיסטוריה של ארה״ב אני בטוח שתלמדו משהו חדש״, אומר גייטס.

Growth – Vaclav Smil

ואצלב סמיל הוא אחד הסופרים האהובים על ביל גייטס. ״אחד ההוגים הטובים ביותר שמתעדים את העבר ומצליחים לראות את התמונה הגדולה״. הספר בוחן איך הצורך בצמיחה עתידית הנחוצה לנו להתפתחות מתיישב עם הצורך בשימור לטווח הארוך של כדור הארץ.

Prepared – Diane Tavenner

זהו ספר המיועד להורים המעוניינים להפסיק לדאוג לגבי עתיד ילדיהם ולהתחיל לעזור להם להתכונן אליו כדי לחיות חיים טובים יותר.

למה אנחנו ישנים – מתיו ווקר | Why We Sleep – Matthew Walker

אנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה. כולם יודעים שחשוב לישון, אבל מה הופך שינה לטובה ומועילה באמת? ומהם הרגלי השינה הנכונים והנחוצים לנו?
גייטס טען בעבר ששינה מרובה היא עצלנות אך כעת מאמץ כמה מן הטיפים בספר ואומר ״אם החלטתם להיות יותר בריאים בשנת 2020, העצות בו הן התחלה טובה״.

מתוך ערוץ היוטיוב של ביל גייטס

השארת תגובה